ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12213445
*
nr 1221 3445
Spegel
Rokokostil, 100x45
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:17:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 21:11:35
1
100 kr
3/12 18:07:23
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1221 3445
Spegel
Rokokostil, 100x45
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 21:11:35 | 1 | 100 kr |
| 3/12 18:07:23 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



